Modele BIMx

BIMx, z ang Building Information Model Explorer, to aplikacja umożliwiająca przeglądanie dokumentacji projektowej z utrzymaniem synchronizacji z modelami 3D BIM oraz do interaktywnego prezentowania tych modeli i dokumentacji 2D w formie wizualizacji i wirtualnych spacerów. 

plik

Aplikacja BIMx

Aplikacja dedykowana jest głównie dla architektom, inżynierom oraz innym uczestnikom procesu inwestycyjnego. Dzięki atrakcyjnej formie prezentacyjnej jest również elastyczną platformą wymiany informacji, pomagającą znajdować i rozwiązywać problemy.

Dzięki wykorzystaniu BIMx jeszcze w początkowej fazie projektu architekt jest w stanie zwizualizować projekt, co również pozwala na przyspieszenie pracy i uniknięcia ewentualnych korekt i nieporozumień w dalszej fazie projektowania.

Ponadto dzięki aplikacji BIMx wszystkie dane projektowe można przeglądać na urządzeniach mobilnych z systemami iOS lub Android bądź poprzez przeglądarkę internetową bez konieczności instalowania aplikacji czy pobierania modelu.

plik

Model BIMx

Aby efektywnie korzystać z aplikacji BIMx trzeba jednak najpierw stworzyć model BIMx. Model BIMx przechowuje przede wszystkim sceny 3D, modele i arkusze rysunków, które są renderowane przez program ArchiCAD. Samo rozszerzenie pliku BIMx jest powiązane właśnie z tym programem, który służy do modelowania i projektowania w technologii BIM.

W BIMfaktoria każdy nasz projekt, niezależnie od tego czy jest to inwentaryzacja budowlana, projekt budowlany czy projekt powykonawczy, przygotowany jest z najwyższą starannością. W ramach naszych usług wraz z pakietem standardowym przygotowujemy również plik prezentacyjny w postaci modeli BIMx.

Plik jest otwierany w aplikacji BIMx, która pozwala na odczytanie informacji zawartych w modelu, informacji i dokumentacji 2D, arkuszy, umów itp., a ponadto dzięki możliwościom prezentacyjnym, wszystko można oglądać online, off-line, na telefonie i VR w postaci wizualizacji lub wirtualnych spacerów.

Jesteśmy BIMfaktoria

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie porozmawiamy o tym jak możemy wspomóc Twoje przyszłe inwestycje.