Zobacz jak działamy w BIMfaktoria

Dlaczego warto z nam współpracować? Nasza wiedza, doświadczenie i permanentny rozwój pozwalają indywidualnie traktować każde zadanie. Poznaj naszą filozofię pracy.

Poznaj nasz proces

Po pierwsze - dialog

Podstawą każdego działania jest dialog. Uważamy, że rozmowa i zrozumienie potrzeb klienta jest najważniejsze podczas całego cyklu realizacji. Każdy obiekt, czy też zabytek, jest dla nas indywidualny i musi zostać odwzorowany w odpowiedni sposób. Możesz skontaktować się z nami poprzez formularz, podając ważne informacje na temat inwestycji, a my zajmiemy się resztą, przygotowując ofertę skrojoną na miarę.

Precyzja pomiaru

Doświadczenie w pracy z najnowszymi technologiami pozwala nam wykonać precyzyjny pomiar Twojego obiektu według wspólnie nakreślonych wytycznych.  Kluczowym elementem działania jest zgromadzenie istotnych danych o obiekcie – jest to szczególnie ważne w zakresie zabytków. Mając ustalony front prac możemy przystąpić do działania. Przygotowujemy proces, wybierając odpowiednie ustawienia pozycji skanerów laserowych i dokładnie wyznaczamy punkty pomiarowe.  Rozpoczynamy inwentaryzację obiektu. Dodatkowo wykonywana jest rozbudowana dokumentacja fotograficzna w postaci widoków sferycznych 360, które pozwolą na ujęcie każdego detalu w kolorze, czy też w odpowiednim profilu intensywności, aby zobaczyć to, co niemożliwe do wychwycenia gołym okiem. Sfery posłużą też jako materiał przy tworzeniu wirtualnych spacerów po obiekcie, wspomagające komunikację pomiędzy uczestnikami projektu. Kompletna chmura punktów pozwoli nam na stworzenie modelu 3D BIM.

Cyfrowy bliźniak

Powyższe czynności nie dzieją się bez przyczyny. Mając chmurę punktów i ortofotomapy przygotowane w odpowiednich formatach, możemy zaimplementować zgromadzone dane pomiarowe do środowiska cyfrowego. Wykorzystując oprogramowanie BIM, importujemy tą obszerną bibliotekę, która będzie podstawą do analizy i modelowania informacji o obiektach zabytkowych oraz do opracowania modelu 3D BIM, który posłuży w przyszłości do podejmowania kluczowych decyzji o obiekcie.

Klasyfikacja informacji

Aby model BIM stał się modelem historycznym (HBIM), musi mieć nie tylko precyzyjnie odwzorowaną geometrię, ale przede wszystkim musi być uzupełniony o dane semantyczne, które są istotą modeli dziedzictwa kulturowego. Dzięki takiemu podejściu otrzymujemy prawdziwie zarchiwizowany zabytek, z obszernie skatalogowaną dokumentacją konserwatorską oraz precyzyjnym modelem 3D BIM. W BIMfaktoria stworzyliśmy naszą autorską klasyfikację w oparciu o wiele godzin konsultacji z profesjonalistami w zakresie rewitalizacji obiektów zabytkowych, zbierając doświadczenia z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch oraz Polski.

Otwarte standardy

Model BIM to rozbudowana baza danych o obiekcie, która z powodzeniem może być wykorzystywana przez specjalistów, konserwatorów zabytków, wykonawców, archeologów i nie tylko. Pozwala on również na eksport do dowolnego formatu, a przede wszystkim formatu IFC – Industry Foundation Class, który umożliwia wymianę danych w metodologii openBIM. Dodatkowo dostarczamy modele w postaci baz danych BIMx, które zawierają zsynchronizowaną z interaktywnym modelem dokumentację o obiekcie. To tylko jedna z wielu opcji, które oferujemy.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli masz pytanie, chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych usługach,
zakupić oprogramowanie PointCab lub omówić swój projekt!