Program PointCab Origins

PointCab Origins to oprogramowanie działające w środowisku BIM, które zapewnia szybką i sprawną reprezentację chmur punktów w wyniku procesu skanowania laserowego 3D. Ponadto program PointCab Origins umożliwia przetwarzanie i obróbkę nawet największych chmur punktów i bezpośredni transfer danych chmury punktów do każdego rodzaju oprogramowania CAD i BIM.

więcej Kontakt

Od samego początku funkcjonowania PointCab GmbH wyznaczał kierunek, by stać się wiodącą firmą na rynku twórców specjalistycznego oprogramowania, które służy do optymalizacji pracy z naziemnymi skanerami laserowymi oraz do analizy procesów obróbki chmury punktów. Celem producenta było stworzenie takiego środowiska, aby każdy skaner laserowy był kompatybilny z oprogramowaniem CAD. Dlatego też powstał program PointCab Origins, który jest niezależnym, prostym w obsłudze narzędziem z własnym formatem do przetwarzania chmury punktów.


Oprogramowanie PointCab Origins przetwarza dane ze wszystkich dostępnych na rynku naziemnych skanerów laserowych, mobilnych systemów mapowania, skanerów ręcznych oraz dronów, a wyeksportowane wyniki są zgodne ze wszystkimi popularnymi systemami CAD i BIM. Ponadto oprogramowanie PointCab Origins charakteryzuje się wysoką wydajnością i jest łatwe do nauczenia nawet dla początkujących dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.

Możliwości przetwarzania chmur punktów w PointCab Origins

Oprogramowanie PointCab jest bardzo proste i intuicyjne w użyciu. Niezależnie czy wykorzystywane jest przez osobę początkującą czy też doświadczonego specjalistę. Jest to wielka zaleta oprogramowania do modelowania chmur punktów, gdyż od razu można przystąpić do pracy.

Oprogramowanie do przetwarzania chmur punktów PointCab automatycznie tworzy widok chmury punktów, dlatego też nie ma potrzeby mozolnego nawigowania po chmurze punktów, gdyż struktury i profile są natychmiast widoczne. W związku z tym pomiary mogą być wykonywane szybko i precyzyjnie. Sprawne tworzenie ortofotomapy również skraca czas potrzebny na obliczenia, co pozwala na uzyskanie wyników w rekordowym czasie bez utraty ważnych informacji 3D z chmury punktów.

Dostawca oprogramowania PointCab Origins w Polsce

Oficjalnym i jedynym Master Value Added Resllerem PointCab Origins w Polsce jest firma BIMfaktoria, która prezentuje szczegółową ofertę i przegląd funkcji oprogramowania na dedykowanym serwisie PointCab Polska. W ramach naszej działalności oferujemy sprzedaż oprogramowania do obróbki chmur punktów PointCab Origins w wersji Origins oraz w wersji Pro, dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Wielką zaletą programu PointCab jest jego modułowość, co w praktyce oznacza, że użytkownik posiadający podstawową wersję PointCab Origins może dokupić wybrane moduły i skonfigurować narzędzie według swoich preferencji, bez konieczności kupowania całej licencji na wersję rozszerzoną PointCab Pro. W ofercie znajdują się również dodatki w postaci wtyczek do różnego oprogramowania działającego w środowisku BIM np. wtyczka 4AutoCAD, 4ZWCAD, 4Revit, 4Archicad oraz 4Brisc.

Więcej informacji na temat programu PointCab znajdziesz na stronie www.pointcab.pl

Masz pytania? Napisz do nas!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie porozmawiamy o tym,
jak możemy Cię wspomóc przy Twoich projektach.