Skaning laserowy
chmury punktów
digitalizacja zabytków

Nasza praca to nasza pasja. Tworzymy pomost pomiędzy tym co stare i tym co nowe, pomiędzy dziedzictwem kulturowym a nowymi technologiami.

Poznaj nas lepiej

Dlaczego BIMfaktoria?

Dokumentacja BIM

Wyróżniamy się wysoką jakością dokumentacji projektowej wykonanej w 2D oraz 3D, dostarczając rzeczywiście odwzorowane modele BIM obiektów architektonicznych i historycznych.

Kompleksowa obsługa

Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji od inwentaryzacji, po konfigurację środowisk modeli BIM, które służą do nadzorowania istniejących, bądź projektowanych budynków.

Najnowsze technologie

Stosujemy najnowsze technologie tj. skaning laserowy i fotogrametria, digitalizacja unikatowych obiektów i tworzenie immersyjnych modeli HBIM oraz animacji i wirtualnych spacerów.

Doświadczenie i jakość

Naszą główną misją jest dostarczenie wysokiej jakości usług, która wynika z wieloletniego doświadczenia z chmurami punktów i digitalizacją obiektów, a także pracy w środowisku BIM.

O BIMfaktoria

BIMfaktoria to szeroko pojęta działalność w zakresie digitalizacji obiektów z wykorzystaniem skaningu laserowego 3D i fotogrametrii oraz technologii cyfrowych BIM.

Firma została założona w 2019 roku przez Karola Argasińskiego, architekta i certyfikowanego BIM Managera z ponad 10 letnim doświadczeniem w zakresie technologii BIM, digitalizacji zabytków i budynków architektury przy wykorzystaniu technik skaningu laserowego 3D oraz technik fotogrametrycznych.

BIMfaktoria posiada dwa oddziały znajdujące się w Warszawie oraz w Jarosławiu w woj. podkarpackim, jednak usługi skaningu laserowego oraz wdrożenia BIM i chmur punktów świadczy na terenie całej Polski i Europy.Początkowo firma zajmowała się tylko inwentaryzacją budowlaną i architektoniczną. Jednak z czasem, poprzez zbieranie wieloletniego doświadczenia i pogłębianie wiedzy, zakres usług firmy się powiększał, a wraz z nim zespół BIMfaktoria, który obecnie składa się z ekspertów ds. dziedzictwa kulturowego, architektów, projektantów i doświadczonych modelerów BIM.

Obecnie w naszych usługach, oprócz inwentaryzacji budowlanej, znajdują się usługi skaningu laserowego 3D, w tym również mobilny skaning laserowy, wdrożenia chmur punktów oraz sprzedaż oprogramowania PointCab do obróbki i przetwarzania chmur punktów. Ponadto oferujemy usługi modelowania BIM 3D, tworzenia modeli BIMx, wdrożenia innego oprogramowania w środowisku BIM, a także konsultacje w zakresie konfiguracji, doboru i kupna stacji roboczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta.

Ponadto aktywnie działamy na rzecz podejścia openBIM, które wspiera wdrażanie otwartych standardów w branży architektonicznej i budowlanej, a także procesów technologicznych BIM w ciągu całego cyklu życia projektu. Właściciel BIMfaktoria, Karol Argasiński, jest pierwszą osobą w Polsce, która uzyskała certyfikację buildingSMART International Certification Foundation.

Przejawia się to również w działalności edukacyjnej BIMfaktoria i współpracy z wyższymi uczelniami w Polsce i za granicą.

Dzięki najnowszym technologiom digitalizujemy otaczający nas świat, przekształcając to co tymczasowe i kruche, w trwałe i fascynujące doświadczenia, obrazy animacje, oraz modele 3D.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli masz pytanie, chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych usługach,
zakupić oprogramowanie PointCab lub omówić swój projekt!