Dawka wiedzy dopasowana specjalnie do Twoich potrzeb. Na naszym blogu zawsze znajdziesz aktualne tematy dotyczące skaningu laserowego 3D, obróbki i przetwarzania chmur punktów, digitalizacji zabytków i BIMu historycznego, a także solidną dawkę wiedzy oraz nasze historie. Bądź z nami na bieżąco!
Już 28 kwietnia odbędzie się dwudziestoczterogodzinna konferencja Archintensive 2023. Jej uczestnicy mogą się spodziewać sporej dawki praktycznej wiedzy. Zarejestruj się już teraz!
Skaning laserowy to jedna z najlepszych metod dokumentowania zabytków architektonicznych, czy wykopalisk archeologicznych. Zastosowania tej metody są całkiem spore, więc nic dziwnego, że jest stosowana przez wielu specjalistów.
Skanowanie laserowe jest technologią, która stale zyskuje na popularności, znajdując zastosowanie w różnych pracach inwentaryzacyjnych i konserwatorskich. Skaning laserowy pozwala na zdalne wykonanie analizy uszkodzeń, detekcję zmian geometrii.
Skaning laserowy to jedna z najdokładniejszych metod pomiarowych, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Coraz więcej architektów zaczęło korzystać z usług skanowania laserowego korzystając z usług firm zewnętrznych.
Zanim na postawie chmury punktów powstaną rysunki CAD lub modele 3D BIM, należy dokonać importu danych. Nie istnieje tylko jeden format pliku dla chmur punktów.
PointCab Nebula to nowa usługa niemieckiego producenta, który teraz jest dostępny również w BIMfaktoria. Sprawdź na czym polega nowa usługa!
Skaning laserowy 3D to technologia pozyskiwania informacji o właściwościach fizycznych danego obiektu np. zabytku.
Skanowanie laserowe 3D obecnie staje się coraz bardziej popularną metodą wykorzystywaną w inwentaryzacji obiektów budowlanych.
Skaning laserowy 3D polega na użyciu specjalnego skanera laserowego. Jego zasada działania jest prosta do zrozumienia
Ze względu na pewne podobieństwa, inwentaryzacja budowlana i inwentaryzacja architektoniczna jest często mylona z projektem domu.
Dowiedz się, jak chmury punktów i skaning laserowy 3D mogą pomagać branży budowlanej, architektonicznej i urbanistycznej.
Na czym polega mobilny skaning laserowy i dlaczego warto postawić na to rozwiązanie? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.