Modelowanie 3D BIM

Modelowanie 3D BIM to inaczej mówiąc tworzenie bardzo dokładnych modeli 3D w technologii BIM obiektów architektonicznych lub konstrukcyjnych w oparciu o otrzymane dane lub pozyskane w wyniku skaningu laserowego czy też fotogrametrii.

Modelowanie 3D BIM może być realizowane w oparciu o chmury punktów na różnych poziomach szczegółowości, a każdy utworzony model 3D BIM przedstawia obiekt i zawiera dodatkowe informacje, tworząc obszerną bazę danych.

plik

Technologia BIM

Modelowanie BIM i standardy openBIM nierozerwalnie jest związane z pojęciem technologii BIM, z ang. Building Information Modelling. Technologia BIM oznacza modelowanie informacji o budynku, czyli tworzenie i przetwarzania modeli 3D, jako uproszczonych reprezentacji rzeczywistości, takich jak np. ściany, podłogi, okna i drzwi, ale też przewody elektryczne czy hydraulika.

Technologia BIM jest także przetwarzaniem wszystkich innych informacji związanych inwestycją budowlaną, a podejście BIM umożliwia ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramach. Upraszcza także sam proces projektowy i komunikację pomiędzy różnymi uczestnikami projektu inwestycyjnego.

plik

Modele 3D BIM

Modelowanie 3D w BIMfaktoria obejmuje przede wszystkim środowisko Archicad i pracę według otwartych standardów – openBIM. Wykonujemy modele obiektów architektonicznych, industrialnych, przemysłowych, dostarczając pełną dokumentację 2D, dopracowane modele 3D BIM, a także modele BIMx do odtworzenia w środowisku prezentacyjnym w postaci wizualizacji, wirtualnych spacerów itp.

Tworzone przez nas modele 3D BIM cechują się wysoką dokładnością i mogą być skalowane do dowolnej wielkości na każdym etapie projektu. Stopień szczegółowości tworzonego modelu 3D dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta.

Wszystkie modele 3D BIM tworzymy w trybie współpracy, co oznacza, że możemy dostarczyć je jako odrębny plik lub model centralny w usłudze Teamwork Graphisoft BIMcloud podzielony na modele branżowe (architektoniczny, konstrukcyjny). Ponadto jesteśmy gotowi dołączyć do zespołu klienta i współpracować w procesie modelowania 3D BIM w ramach określonego, zewnętrznego projektu.

Jesteśmy BIMfaktoria

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie porozmawiamy o tym jak możemy wspomóc Twoje przyszłe inwestycje.