Modelowanie 3D BIM

Modelowanie BIM to inaczej mówiąc tworzenie bardzo dokładnych modeli 3D obiektów architektonicznych lub konstrukcyjnych w technologii BIM w oparciu o dane otrzymane lub pozyskane w wyniku skaningu laserowego lub fotogrametrii. Modelowanie BIM może być realizowane w oparciu o chmury punktów na różnych poziomach szczegółowości, a każdy utworzony model 3D BIM jest nie tylko wizualnym przedstawieniem obiektu, ale zawiera również dodatkowe informacje, tworząc obszerną bazę danych. Modelowanie 3D BIM może być realizowane w oparciu o chmury punktów na różnych poziomach szczegółowości, a każdy utworzony model 3D BIM przedstawia obiekt i zawiera dodatkowe informacje, tworząc obszerną bazę danych.

więcej Kontakt

Technologia BIM

Modelowanie BIM nierozerwalnie jest związane z pojęciem technologii BIM, z ang. Building Information Modelling. Technologia BIM oznacza modelowanie informacji o budynku, czyli tworzenie i przetwarzanie modeli 3D, jako uproszczonych reprezentacji rzeczywistości, takich jak np. ściany, podłogi, okna i drzwi, ale też przewody elektryczne czy hydraulika. Technologia BIM jest także zapisywaniem  i przetwarzaniem wszystkich innych informacji związanych inwestycją budowlaną, takich jak np. parametry poszczególnych przegród budowlanych, ale również okres powstania obiektu czy dane dotyczące lokalizacji inwestycji.  Podejście BIM umożliwia ciągły i natychmiastowy dostęp do na bieżąco aktualizowanych  informacji o projekcie, co może być pomocne przy sporządzaniu kosztorysów czy harmonogramów. Upraszcza także sam proces projektowy i komunikację pomiędzy różnymi uczestnikami projektu inwestycyjnego.

Modele 3D BIM

Modelowanie 3D w BIMfaktoria obejmuje przede wszystkim środowisko Archicad i pracę według otwartych standardów – openBIM. Wykonujemy modele obiektów architektonicznych, industrialnych, przemysłowych, dostarczając pełną dokumentację 2D, dopracowane modele 3D BIM, a także modele BIMx do odtworzenia w środowisku prezentacyjnym w postaci wizualizacji, wirtualnych spacerów itp.

Tworzone przez nas modele 3D BIM cechują się wysoką dokładnością i mogą być skalowalne do dowolnej wielkości na każdym etapie projektu. Stopień szczegółowości tworzonego modelu 3D dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta.

Wszystkie modele 3D BIM tworzymy w trybie współpracy, co oznacza, że możemy dostarczyć je jako odrębny plik lub model centralny podzielony na zadania. Ponadto jesteśmy gotowi dołączyć do zespołu klienta i współpracować w procesie modelowania 3D BIM w ramach określonego, zewnętrznego projektu.

Masz pytania? Napisz do nas!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie porozmawiamy o tym,
jak możemy Cię wspomóc przy Twoich projektach.