Usługi dostosowane do Twoich potrzeb.

Rozwiązywanie problemów sprawia nam frajdę, dlatego poniżej znajdziesz wachlarz usług, które będą skrojone dla Ciebie – na miarę.

Jedyne w swoim rodzaju modele obiektów w BIM

Uzyskaj najlepiej odzworowany wirtualny obraz Twojego budynku dzięki dokładnym i precyzyjnym modelom BIM zinwentaryzowanym za pomocą skaningu laserowego. Wyeliminuj konieczność stosowania tradycyjnych metod pomiarowych i wynikające z nich błędy dzięki naszej metodzie przetwarzania chmury punktów/skanu do BIM. BIMfaktoria jest to zespół doświadczonych projektantów i modelerów BIM, którzy mogą dokładnie zinterpretować dane skanowania 3D dla Ciebie i przekształcić je w wirtualny model BIM. Przekształcanie chmury punktów do BIM jest powszechnie stosowane przez wielu naszych klientów: generalnych wykonawców, architektów, oraz zarządców nieruchomości. Poniżej przykładowy model BIM w formacie Graphisoft BIMx, który może służyć do zarządzanie obiektem, czy też wspomóc przy nadchodzących procesach modernizacyjnych lub projektowych.

Jak to działa?

 

Podstawą każdego działania jest dialog. Uważamy, że rozmowa i zrozumienie potrzeb klienta jest najważniejsze podczas całego cyklu realizacji. Każdy obiekt, czy też zabytek jest dla nas indywidualny i musi zostać odzworowany w odpowiedni dla klienta sposób. Możesz skontaktować się z nami poprzez formularz, podając ważne informacje na temat inwestycji, a my zajmiemy się resztą, przygotowując skrojoną na miarę ofertę.

Po precyzyjnym określeniu pozycji skanerów laserowych i dokładnym rozstawieniu punktów pomiarowych, przystępujemy do skanowania obiektu. Dodatkowo wykonywana jest rozbudowana dokumentacja fotograficzna w postaci widoków sferycznych 360, które pozwolą na ujęcie każdego detalu w kolorze, czy też w odpowiednim profilu intensywności, aby zobaczyć to, co niemożliwe do wychwycenia gołym okiem. Sfery posłużą też jako materiał przy tworzeniu wirtualnych spacerów po Państwa obiekcie, wspomagając komunikację pomiędzy uczestnikami projektu. Kompletna chmura punktów pozwoli nam na stworzenie modelu BIM.

 

Powyższe czynności nie dzieją się bez przyczyny. Mając chmurę punktów i ortofotomapy przygotowane w odpowiednich formatach, możemy, wykorzystując oprogramowanie BIM Archicad zaimportować jako bibliotekę chmur punktów, które posłużą jako podstawa do analizy i modelowania informacji o obiektach zabytkowych oraz do opracowania modelu, który posłuży w przyszłości do podejmowania kluczowych decyzji o obiekcie. Jedyne prawdziwe i kompletne źródło informacji o budynku.

Aby model BIM stał się modelem historycznym, musi mieć nie tylko precyzyjnie odwzorowaną geometrię, ale przede wszystkim musi być uzupełniony o dane semantyczne, które są istotą modeli historycznych. Dzięki takiemu podejściu otrzymujemy prawdziwie zarchiwizowany zabytek, z obszernie skatalogowaną dokumentacją konserwatorską oraz precyzyjnym modelem 3D BIM. Stworzyliśmy naszą autorską klasyfikację w oparciu o wiele godzin konsultacji z profesjonalistami w zakresie rewitalizacji obiektów zabytkowych, zbierając doświadczenia z Wielkiej Brytani, Włoch, oraz Polski.

Model HBIM (Historyczny BIM) to rozbudowana baza danych o zabytku, która z powodzeniem może być wykorzystywana przez specjalistów konserwatorów zabytków, wykonawców, archeologów i nie tylko. Pozwala on również na eksport do dowolnego formatu, a przede wszystkim formatu IFC – Industry Foundation Class, który umożliwia wymianę danych w metodologii openBIM. Dodatkowo dostarczamy modele w postaci baz danych BIMx, które zawierają zsynchronizowaną z interaktywnym modelem dokumentację o obiekcie. To tylko jedna z wielu opcji, które dostarczamy.

Precyzyjny pomiar to podstawa.

 

Przeprowadzamy digitalizację budynków i nie tylko dzięki takim technikom jak skaning laserowy i fotogrametria, Dzięki temu, wyniki są dostępne wręcz natychmiast. Nasze chmury punktów wykorzystujemy podczas procesu inwentaryzacji do tworzenia dokładnych modeli powykonawczych dla projektów modernizacji, renowacji i remontów. Dodatkowo dzięki oprogramowaniu PointCab, możemy przeprowadzać analizy deformacji, produkować najlepszej jakości ortomapy, jak i tworzyć analizy obiektów.
Zapewniamy obsługę skanów chmur punktów w dowolnych formatach oraz innych narzędzi pomiarów, aby dostarczyć wysoce dopracowane modele BIM. Scrollując niżej, znajdą Państwo informację, w jaki sposób możemy Państwu pomóc.

Chmura punktów bazą dla modelu

Inwentaryzacja skaningowa jest swego rodzaju inspekcją obiektu. Możemy porównać dokumentację istniejącą z rzeczywistym pomiarem. Używając danych chmury punktów budynku, możemy stworzyć geometrię modelu BIM, która może być użyta do porównania z rzeczywistym obiektem i stanowić jego Digital Twin.

Chmura punktów w roli dokumentacji

 

Ze względu na rosnące wymagania związane z budową infrastruktury miejskiej, większość deweloperów i właścicieli obiektów wprowadziła obowiązek przekazywnaia po zakończeniu projektu dokumentacji powykonawczej opartej o BIM. Nasz zespół ekspercki BIM modelerów może stworzyć wizualną dokumentację powykonawczą, która dostarczy odpowiednich informacji.

Modele BIM, które żyją pełnią informacji.

BIM polega na udostępnianiu i zarządzaniu informacjami. Istnieje mnóstwo danych, które mogą być użyte do wzbogacenia modeli. Pomyśl tylko o wszystkich informacjach, które mogą być użyte do opisania tylko jednego obiektu w systemie: wymiary, cena, typ materiału, marka i inne. BIM jest procesem, który wykorzystuje technologię informacyjną do przekazywania istotnych informacji, w celu efektywnego wspierania procesów inwentaryzacyjnych zabytków, czy też inwestycji typu “zaprojektuj i wybuduj” oraz w coraz większym stopniu, zarządzania aktywami. W szerokim ujęciu BIM oznacza znaczne rozwinięcie projektowania wspomaganego komputerowo CAD. Nasze Modele BIM są cyfrowymi reprezentacjami obiektów, które zawierają wszystkie istotne informacje na temat ich cyklu życia od budowy do rozbiórki, w tym między innymi rysunki projektowe 2D CAD, model 3D, harmonogram, charakterystykę materiałów, koszty i specyfikacje.

BIM Outsourcing

Przekształcamy zeskanowane obiekty, szkice, rysunki 2D DWG CAD w niezawodne i dokładne modele BIM w otwartym formacie IFC lub Archicad. Nasz zespół odtwarza układ w 2D, następnie buduje konstrukcję referencyjnej struktury 2D, tworząc finalny model, który może zostać użyty do prezentacji każdego, nawet najmniejszego detalu.

Wdrożenia BIM

Będąc zespołem nie tylko specjalizującym się w zakresie technologii BIM, czy też skaningu laserowym, doskonalimy się w oprogramowaniu firm takich jak PointCab i GRAPHISOFT, zapewniamy szkolenia i wdrożenia dla firm, instytucji naukowych jak i dla freelancerów. Posiadamy certyfikację GRAPHISOFT Certified Manager, oraz GRAPHISOFT Archicad Professional, oraz jesteśmy certyfikowanym szkoleniowcem firmy PointCab, tworząc markę PointCab Polska, zapewniając obsługę klientów, oraz lokalizację oprogramowania. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem zebranym przez lata pracy z profesjonalistami.

BIM Historyczny

Nasza specjalność. Modele dziedzictwa architektonicznego mogą stanowić źródłową bazę danych przy potencjalnym przekształcaniu substancji zabytkowej, jak również aktywnej ochrony tego zasobu. Integracja informacji semantycznych ze sparametryzowaną geometrią 3D przyspiesza i ułatwia zrozumienie zarówno badanego obiektu, jak również planowanie i zarządzanie pracami projektowymi. Zintegrowane środowisko cyfrowe HBIM umożliwia elastyczne modyfikowanie i wykorzystywanie powiązanych zasobów, wspomagając ochronę zabytku w celach popularyzatorskich, badawczych, projektowych oraz dokumentacyjnych.

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie porozmawiamy o tym jak możemy wspomóc Twoje przyszłe inwestycje.