Przetwarzanie chmur punktów z programem PointCab

Koncepcja BIM zrewolucjonizowała sposób, w jaki podchodzimy do realizacji projektów architektonicznych. Wykorzystując ją jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić najistotniejsze informacje na temat budynków – zarówno od strony inwestora, jak i osób zaangażowanych w realizację projektu. Sprawdź, jak PointCab pomoże Ci w realizacji Twoich projektów – niezależnie od tego, jakich systemów używasz w swojej codziennej pracy.

PointCab a obsługa chmur punktów

Głównym zadaniem PointCab jest usprawnienie pracy z naziemnymi skanerami laserowymi i analizy obróbki chmur punktów. Oprogramowanie posiada własny format przetwarzający chmury punktów, za którego pomocą jesteśmy w stanie pracować z każdym systemem CAD i BIM. Korzystając z PoinCab nie musimy zatem obawiać się o zgodność wyeksportowanych plików z oprogramowaniem wykorzystywanym przez osoby, z którymi współpracujemy przy realizacji projektów – dane w ogólnodostępnym formatach takich jak .dwg, .dxf, .collada, .e57, czy też .xyz wyeksportujemy bez problemu.

PointCab pozwala na przetwarzanie dużych ilości danych z bezpośrednią konwersją do dowolnego oprogramowania CAD oraz BIM. Program obsługuje formaty danych każdego naziemnego skanera laserowego, mobilnego oraz ręcznego, mobilnych systemów mapowania i dronów. Ponadto oprogramowanie charakteryzuje się prostym interfejsem, który po odpowiednim wprowadzeniu będzie w stanie obsłużyć nawet początkujący użytkownik.

Jak działa PointCab?

Program automatycznie generuje podgląd wybranej chmury punktów, dzięki czemu oszczędzamy czas, który zwykle poświęcilibyśmy na nawigowanie w poszukiwaniu interesujących nas informacji na temat projektu. Rozwiązanie znacząco przyspiesza proces wykonywania pomiarów i obliczeń z zachowaniem najistotniejszych informacji 3D z chmury punktów.

Wykorzystując PointCab możemy w zauważalny sposób usprawnić zarówno naszą własną wydajność, jak i tempo pracy zespołu, wykorzystując zaoszczędzony czas na inne istotne aspekty projektu.

Oprogramowanie umożliwia tworzenie planów poszczególnych części budynku, takich jak elewacje czy piętra z wykorzystaniem szczegółowego widoku 2D. Korzystając z PointCab otrzymujemy też zestaw narzędzi do wykonywania pomiarów i konwertowania plików. Sama struktura narzędzia umożliwia nam korzystanie z pakietu, który okaże się najbardziej pomocny w naszej codziennej pracy. Tylko od nas zależy czy i w jakim zakresie, będziemy chcieli rozszerzyć możliwości PointCab.

Oprogramowanie umożliwia też generowanie planów 3D o dowolnej wielkości i stopniu skomplikowania. Wykorzystując PointCab przyspieszymy naszą pracę i zyskamy łatwy dostęp do wszystkich informacji na temat realizowanych projektów.

Co zyskujesz decydując się na PointCab?

BIMfaktoria – jedyny autoryzowany dostawca pakietu PointCab – oferuje oprócz samego oprogramowania również wdrożenie do jego obsługi oraz stałe wsparcie techniczne. Zespół BIMfaktoria zajmuje się na co dzień przetwarzaniem punktów oraz skaningiem laserowym – decydując się na współpracę z firmą zyskujemy pewność, że mamy do czynienia ze specjalistami oferującymi usługi i oprogramowanie realnie ułatwiające pracę osób związanych z realizacją projektów budowlanych.

Przeczytaj także

BIMfaktoria na konferencji Archintensive 2023

BIMfaktoria na konferencji Archintensive 2023

Już 28 kwietnia odbędzie się dwudziestoczterogodzinna konferencja Archintensive 2023. Jej uczestnicy mogą się spodziewać sporej dawki praktycznej wiedzy. Zarejestruj się już teraz!

Czytaj więcej
Dokumentacja zabytków metodą skaningu laserowego

Dokumentacja zabytków metodą skaningu laserowego

Skaning laserowy to jedna z najlepszych metod dokumentowania zabytków architektonicznych, czy wykopalisk archeologicznych. Zastosowania tej metody są całkiem spore, więc nic dziwnego, że jest stosowana przez wielu specjalistów.

Czytaj więcej
Rejestracja chmury punktów

Rejestracja chmury punktów

Skanowanie laserowe jest technologią, która stale zyskuje na popularności, znajdując zastosowanie w różnych pracach inwentaryzacyjnych i konserwatorskich. Skaning laserowy pozwala na zdalne wykonanie analizy uszkodzeń, detekcję zmian geometrii.

Czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli masz pytanie, chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych usługach,
zakupić oprogramowanie PointCab lub omówić swój projekt!