BIMfaktoria na konferencji Archintensive 2023

Już 28 kwietnia odbędzie się dwudziestoczterogodzinna konferencja dla użytkowników Archicada oraz dla specjalistów BIM. Archintensive – bo o tym evencie mowa – jest konferencją międzynarodową, a jej uczestnicy mogą się spodziewać sporej dawki praktycznej wiedzy.

Oprogramowanie do chmur punktów w praktyce

Na konferencji Archintensive 2023 nie zabraknie tematu związanego właśnie z digitalizacją zabytków i wykorzystaniem chmur punktów. To sesja 16: „Pointcloud workflows in architectural Heritage BIM practice”, która odbędzie się 28 kwietnia 2023, o godzinie 22:00 czasu AEST i zostanie poprowadzona przez Karola Argasińskiego z BIMfaktoria. Warto już teraz dokonać rejestracji, aby później nie przegapić wystąpienia. Całe wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim, a udział w nim jest bezpłatny.

ZAREJESTRUJ SIĘ

chmury punktów archintensive

PointCab to oprogramowanie do przetwarzania chmur punktów, dystrybuowane przez firmę BIMfaktoria, która w kontekście digitalizacji zabytków jest o tyle warta zauważenia, że jej właściciel – Karol Argasiński – aktywnie udziela się w środowiskach naukowych, mocno interesując się wykorzystaniem skaningu laserowego oraz oprogramowania BIM do celów akademickich.

W trakcie prezentacji będzie można się dowiedzieć, jak w maksymalnie efektywny sposób wykorzystać technologię skaningu i chmury punktów w modelowaniu i zarządzaniu danymi, a także w zarządzaniu gotowymi wirtualizacjami, czy w automatyzowaniu wykonywania rysunków partych na posiadanych zbiorach danych.

Efektywny skaning laserowy, czyli jak wykorzystać oprogramowanie do chmur punktów

Jednym z ciekawszych trendów związanych z tematem konferencji jest wykorzystanie skanowania laserowego do takich celów, jak digitalizacja zabytków – choć rzecz jasna nie tylko.

Wykorzystanie profesjonalnej technologii oraz nowoczesne oprogramowanie do chmur punktów pozwalają na stworzenie wirtualnych kopii różnego typu obiektów, zabudowań czy stanowisk archeologicznych. Takie wirtualizacje, jeśli zostaną zebrane w obrębie większej bazy, umożliwiają nie tylko badanie danego miejsca przez specjalistów z całego świata. Inną możliwością, jaka z tego wynika, to chociażby dużo sprawniejsze porównywanie różnych obiektów, czy zmian w ich obrębie na przestrzeni czasu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na Archintensive 28 kwietnia!

ZAREJESTRUJ SIĘ

Przeczytaj także

Dokumentacja zabytków metodą skaningu laserowego

Dokumentacja zabytków metodą skaningu laserowego

Skaning laserowy to jedna z najlepszych metod dokumentowania zabytków architektonicznych, czy wykopalisk archeologicznych. Zastosowania tej metody są całkiem spore, więc nic dziwnego, że jest stosowana przez wielu specjalistów.

Czytaj więcej
Rejestracja chmury punktów

Rejestracja chmury punktów

Skanowanie laserowe jest technologią, która stale zyskuje na popularności, znajdując zastosowanie w różnych pracach inwentaryzacyjnych i konserwatorskich. Skaning laserowy pozwala na zdalne wykonanie analizy uszkodzeń, detekcję zmian geometrii.

Czytaj więcej
Skaning laserowy 3D dla architektów

Skaning laserowy 3D dla architektów

Skaning laserowy to jedna z najdokładniejszych metod pomiarowych, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Coraz więcej architektów zaczęło korzystać z usług skanowania laserowego korzystając z usług firm zewnętrznych.

Czytaj więcej

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli masz pytanie, chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych usługach,
zakupić oprogramowanie PointCab lub omówić swój projekt!